Rekomendacja
Sklepy online:
Skup i utylizacja
 
 
 
Dlaczego to jest tak ważne?
 
Każdego roku w Polsce sprzedaje się kilkaset mln sztuk różnego rodzaju tonerów do drukarek i kserokopiarek, niestety, do odzysku trafia maksymalnie 50-70 procent pustych kaset. Reszta, którą można wykorzystać do ponownej produkcji, trafia na śmietnik, zatruwając środowisko naturalne. Często dzieje się tak z niewiedzy użytkowników, wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z konieczności wypełniania obowiązków środowiskowych, tymczasem zużyte tonery (kasety) to odpady niebezpieczne!

Co robimy?

Nasza firma posiada zezwolenie na odbiór i transport odpadów, wystawiamy Karty Przekazania Odpadów (kod odpadu: 16 02 16) Zebrane tusze i tonery przekazujemy do recyklingu lub utylizacji.


Prowadzimy skup

zużytych pojemników po oryginalnych tuszach i tonerach - zestawienie w cenniku do pobrania. Puste kartridże do skupu muszą być w dobrym stanie technicznym, nie mogą mieć uszkodzeń mechanicznych.
Towar odbieramy w siedzibie naszej firmy lub u klienta, po uprzednim omówieniu warunków transakcji telefonicznie lub poprzez e-mail.


Przyjmujemy do utylizacji

Kartridże nie ujęte w cenniku, regenerowane lub uszkodzone oraz taśmy do drukarek przyjmujemy do utylizacji, której koszty są następujące:

  • tusze: 3,00 zł netto /szt.
  • taśmy: 2,50 zł netto /szt.
  • rolki faksów: 3,50 zł netto /szt.
  • tonery nie zawierające bębna i elektroniki: 3,00 zł netto /szt.
  • tonery zawierające bęben, elektronikę: 4,00 zł netto /szt.


Pobierz: cennik skupu
MAK Sp z o.o. © Wszelkie prawa zastrzeżone